ac a/c air conditioner evaporator unit assembly box BEU-404-000 FORMULA III evaporator unit Flare RHD 404x310x305x43mm 12V/24V
group name
Evaporator Assembly
Min Order
1 set
brand name
INTL Auto Air Conditioning Compressor
model
INTL-EU004C
Nearest port for product export
HUANGPU, SHENZHEN, NINGBO, SHANGHAI
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, CIP, FCA, CPT, DEQ, DDP, DDU, Express Delivery, DAF, DES
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash, Escrow
Export mode
Have the independent export and import right
update time
Wed, 13 May 2026 09:49:46 GMT
Paramtents
  • Size PACKING : 25*22*19
  • Type evaporator unit
  • Car Make FORMULA III UNIVERSAL
  • OE NO. BEU-404-000
  • QUALITY GRADE ONE
  • Front Length 404mm
  • Back Length 310mm
  • Side Length 305mm
  • Front Hole Diameter 43mm
  • MOUNTY TYPE FLARE
  • DRIVE DIRECTION RHD
Packging & Delivery
  • Min Order1 set
Briefing
Under dash underdash ac a/c air conditioner evaporator unit assembly box boxes
BEU-404-000 FORMULA III EVAPORATOR UNIT ASSEMBLY
Detailed
We promise to offer you A grade quality product and one year quality warrantee.
Any questions, please feel free to contact with me. (∩_∩)
BEU-404-000 FORMULA III EVAPORATOR UNIT ASSEMBLY Flare RHD404*310*305*43mm
BEU-404-000
Front Length404mm
Back Length310mm
Side Length305mm
Front Hole Diameter43mm
    MOUNTY TYPE:FLARE                         DRIVE DIRECTION: RHD
Specification:
Model number: INTL-EU004C
Type: BEU-404-000
Volt:12V / 24V
MAX Air Vol. CFM:359
Cooling Capacity BTU:13700
Temperature: Electric Thermostat
404 EVAPORATOR UNIT
404 EVAPORATOR ASSEMBLY
BEU-404-000
404x310x305x43mm
 ac a/c air conditioner evaporator unit assembly box BEU-404-000 FORMULA III evaporator unit Flare RHD 404x310x305x43mm 12V/24Vac a/c air conditioner evaporator unit assembly box BEU-404-000 FORMULA III evaporator unit Flare RHD 404x310x305x43mm 12V/24Vac a/c air conditioner evaporator unit assembly box BEU-404-000 FORMULA III evaporator unit Flare RHD 404x310x305x43mm 12V/24V