404 ac a/c air conditioner evaporator assembly unit box boxes BEU-404-100 FORMULA III evaporator unit FLARE LHD 404x310x335mm
group name
Evaporator Assembly
Min Order
1 set
brand name
INTL Auto Air Conditioning Compressor
model
INTL-EU003B
Nearest port for product export
HUANGPU, SHENZHEN, NINGBO, SHANGHAI
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, CIP, FCA, CPT, DEQ, DDP, DDU, Express Delivery, DAF, DES
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash, Escrow
Export mode
Have the independent export and import right
update time
Wed, 13 May 2026 09:49:46 GMT
Paramtents
  • Size 404*310*335mm
  • Type evaporator unit
  • Car Make FORMULA III UNIVERSAL
  • OE NO. BEU-404-100
  • QUALITY GRADE ONE
  • Front Length 404mm
  • Back Length 310mm
  • Side Length 335mm
  • MOUNTY TYPE FLARE
  • DRIVE DIRECTION LHD
Packging & Delivery
  • Min Order1 set
Briefing
Under dash underdash ac a/c air conditioner evaporator
BEU-404-100 FORMULA III EVAPORATOR UNIT ASSEMBLY FLARE LHD 404*310*335mm
Detailed
We promise to offer you A grade quality product and one year quality warrantee.
Any questions, please feel free to contact with me. (∩_∩)
BEU-404-100
Front Length404mm
Back Length310mm
Side Length335mm
    MOUNTY TYPE:FLARE                         DRIVE DIRECTION: LHD
Specification:
Model number: INTL-EU003B
Type: BEU-404-100
Volt:12V / 24V
MAX Air Vol. CFM:359
Cooling Capacity BTU:13700
Temperature: Electric Thermostat
404 EVAPORATOR UNIT
404 EVAPORATOR ASSEMBLY
BEU-404-100
404x310x335mm
 404 ac a/c air conditioner evaporator assembly unit box boxes BEU-404-100 FORMULA III evaporator unit FLARE LHD 404x310x335mm404 ac a/c air conditioner evaporator assembly unit box boxes BEU-404-100 FORMULA III evaporator unit FLARE LHD 404x310x335mm